30th Annual Cheese Town Challenge 2 Mile

2 Mile Run

Age Group Results

June 15, 2013


Results Provided by Everal Race Management

Male Open Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Steve Rose                        Alma  MI             1539   26        1          11:02      5:31/M
       2    Clayton Gould                     Midland  MI          1516   17        2          11:15      5:38/M
       3    Jeffrey Schlenker                 Saginaw  MI          1540   38        3          11:19      5:40/M

Female Open Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Hanne Christensen                 Grand Blacn  MI      1506   17       10          12:04      6:02/M
       2    Kelli Vanooteghem                 Essexville  MI       1546   30       26          13:42      6:51/M
       3    Tori Ludu                         Hemlock  MI          1528   19       28          13:48      6:54/M

Male Masters Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jeff Senkowski                    Auburn  MI           1668   54       11          12:15      6:08/M

Female Masters Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Virginia Kuenker                  Hope  MI              278   52       61          14:58      7:29/M

Male 7 & under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Drew Perrault                     Mason  MI             148    7      109          16:44      8:22/M
       2    James Bellottie                   Linwood  MI           249    7      146          18:05      9:03/M
       3    Branden Herek                     Bay City  MI           63    7      190          19:43      9:52/M
       4    Benjamin Harrison                 Auburn  MI             60    7      208          19:59     10:00/M
       5    Andrew Van Camp                   Grand Blanc  MI       203    7      267          22:37     11:19/M
       6    Tayler Morand                     Pinconning  MI        221    7      272          22:49     11:25/M
       7    Joshua Krzyzaniak                 Pinconning  MI        245   7       273          22:51     11:26/M
       8    Gunner Mezey                      Standish  MI          858   4       293          23:50     11:55/M
       9    Noah Charbonneau                  Bay City  MI          327   6       300          24:06     12:03/M
      10    Carden Hagey                      Brown City  MI         58    6      345          26:13     13:07/M
      11    Emmett Parent                     Alpena  MI            144    5      371          27:58     13:59/M
      12    Matthew Pyszora                   West Branch  MI       299    5      413          40:46     20:23/M

Female 7 & under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Liliana Lehnst                    East Lansing  MI      106    7       96          16:07      8:04/M
       2    Kacierae Krevinghaus              Bentley  MI            96    7      170          18:59      9:30/M
       3    Kinsie Jacques                    Pinconning  MI        231    7      184          19:24      9:42/M
       4    Aliyah Schalk                     Sterling  MI          163    5      277          22:56     11:28/M
       5    Gabriella Mezey                   Standish  MI          856   6       295          23:51     11:56/M
       6    Jenna Doyle                       Saginaw  MI           241   7       304          24:22     12:11/M
       7    Mary Lictzou                      Sanford  MI           307    6      310          24:43     12:22/M
       8    Riley Hiben                       Montrose  MI          321    4      311          24:46     12:23/M
       9    Lydia Hine                        Pinconning  MI        267    6      330          25:50     12:55/M
      10    Ava Wirth                         Birch Run  MI         294    5      388          30:28     15:14/M
      11    Lilly Steelmon                    Howell  MI            185    7      396          32:26     16:13/M
      12    Marley Maxson                     Bay City  MI          119    6      407          35:54     17:57/M
      13    Lindsay Pashak                    Pinconning  MI        146    5      411          37:10     18:35/M

Male 8 to 10

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Espen Lehnst                      East Lansing  MI      105    8       20          13:20      6:40/M
       2    Collin Fall                       Vassar  MI             44    9       23          13:30      6:45/M
       3    Callen Hagey                      Brown City  MI         57    8      118          16:55      8:28/M
       4    Wyatt Jones                       Linwood  MI           234   10      157          18:24      9:12/M
       5    Dominic Krevinghaus               Bentley  MI            94    9      168          18:52      9:26/M
       6    Noah Kuenker                      Bay City  MI          100    8      171          19:01      9:31/M
       7    Aaron Norfleet                    Kawkawlin  MI         135   10      187          19:38      9:49/M
       8    Anthony Fiore                     Saginaw  MI           284   10      213          20:03     10:02/M
       9    Abram Meyer                       Pinconning  MI        125    8      240          21:28     10:44/M
      10    Michael Pyszora                   West Branch  MI       152    9      266          22:37     11:19/M
      11    Thomas Van Camp                   Grand Blanc  MI       205    9      269          22:38     11:19/M
      12    Greyson Laczko                    Sterling  MI          846   10      288          23:36     11:48/M
      13    Gage Gulash                       Standish  MI          860   08      289          23:37     11:49/M
      14    Tyler Floyd                       Pinconning  MI        329   9       299          24:06     12:03/M
      15    Brady Faught                      Midland  MI           837   8       309          24:43     12:22/M
      16    Thomas Stackpoole                 Pinconning  MI        280   10      328          25:45     12:53/M
      17    Caleb Hine                        Pinconning  MI        269   10      331          25:51     12:56/M
      18    William Mili                      Midland  MI           235    9      341          26:09     13:05/M
      19    Joey Rush                         Oscoda  MI            158    8      347          26:18     13:09/M
      20    William Pashak                    Pinconning  MI        147    8      352          26:40     13:20/M
      21    Jimmy Bodrie                      Bay City  MI           14   10      355          26:59     13:30/M
      22    Ethan Schlenker                   Saginaw  MI           281    8      391          30:47     15:24/M

Female 8 to 10

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Avery Shoultes                    Bentley  MI           178    8      139          17:47      8:54/M
       2    Hope Kuenker                      Bay City  MI           99   10      191          19:43      9:52/M
       3    Gretchen Linzner                  Pinconning  MI        850   10      212          20:03     10:02/M
       4    Kelsi Robbins                     Bay City  MI          154    9      225          20:42     10:21/M
       5    Lauren Herek                      Bay City  MI           64    9      236          21:16     10:38/M
       6    Emily Vanhorn                     Pinconning  MI        304   10      237          21:24     10:42/M
       7    Anna Norfleet                     Kawkawlin  MI         137    8      241          21:28     10:44/M
       8    Authom Waynee                     Saint Helen  MI       315    9      244          21:44     10:52/M
       9    Jaden Haas                        Pinconning  MI        326   10      258          22:06     11:03/M
      10    Madison Bellottie                 Linwood  MI           250   10      336          25:59     13:00/M
      11    Sophia Steelmon                   Howell  MI            186    8      342          26:10     13:05/M
      12    Claire Cousineau                  Linwood  MI            30    8      343          26:11     13:06/M
      13    Joy Swanson                       Ypsilanti  MI         840    9      344          26:13     13:07/M
      14    Rayne Wilson                      Pinconning  MI        851   10      348          26:36     13:18/M
      15    Ashley Charbonneau                Pinconning  MI        852   10      349          26:36     13:18/M
      16    Grace Floyd                       Pinconning  MI        325   10      373          28:12     14:06/M
      17    Alyssa Coventry                   Midland  MI            32    8      379          28:52     14:26/M
      18    Lauren Brown                      Midland  MI           254    9      386          29:39     14:50/M
      19    Meghan Campbell                   Midland  MI           257    9      404          33:24     16:42/M
      20    Zipporah Hine                     Pinconning  MI        268    8      408          36:20     18:10/M
      21    Emalee Hoisington                 Bay City  MI          275    8      410          36:22     18:11/M

Male 11 to 15

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Andrew Yaworski                   Essexville  MI       1683   14        7          11:55      5:58/M
       2    Zane Perrault                     Mason  MI             149   11        8          11:58      5:59/M
       3    Michael Fiore                     Saginaw  MI           285   12        9          11:58      5:59/M
       4    Devin Meyers                      Rhodes  MI           1646   15       12          12:33      6:17/M
       5    Cade Steelman                     Au Gres  MI           282   14       14          12:37      6:19/M
       6    Meverick Obertein                 Pinconning  MI        239   15       21          13:28      6:44/M
       7    Alexei Wood                       Midland  MI           214   12       22          13:30      6:45/M
       8    Joshua Kilbourn                   Lincoln  MI           287   12       34          13:57      6:59/M
       9    Seth Edwards                      Linden  MI           1513   15       42          14:23      7:12/M
      10    Adam Bersano                      Rhodes  MI              9   15       43          14:25      7:13/M
      11    Anthony Worden                    Pinconning  MI        310   14       44          14:25      7:13/M
      12    Cameron Gould                     Midland  MI            50   13       48          14:34      7:17/M
      13    Nolan Briggs                      Pinconning  MI         20   12       54          14:42      7:21/M
      14    David Bevthin                     Bay City  MI          331   14       66          15:14      7:37/M
      15    Chase Hoisington                  Bay City  MI          273   12       72          15:25      7:43/M
      16    Matthew Bersano                   Rhodes  MI             10   15       82          15:39      7:50/M
      17    Jacob Berry                       Auburn  MI              8   11       88          15:47      7:54/M
      18    Michael Dafoe                     Pinconning  MI        251   14       89          15:49      7:55/M
      19    Devin Krevinghaus                 Bentley  MI            93   12       97          16:08      8:04/M
      20    Mathew Szymczak                   Mount Pleasant  MI    238   11       98          16:10      8:05/M
      21    Paul Idzior                       Pinconning  MI         72   15      102          16:25      8:13/M
      22    Nicholas Wendling                 Pinconning  MI        207   15      104          16:33      8:17/M
      23    Brenton Morand                    Pinconning  MI        223   11      122          16:58      8:29/M
      24    Kody Vanhorn                      Pinconning  MI        305   12      123          16:58      8:29/M
      25    Ryan Histed                       Bentley  MI           229   13      148          18:07      9:04/M
      26    Joshua Campbell                   Midland  MI           258   13      183          19:23      9:42/M
      27    Andrew Norfleet                   Kawkawlin  MI         136   13      197          19:46      9:53/M
      28    Kent Rohlf                        Bentley  MI           155   15      262          22:22     11:11/M
      29    Zachary Szafranski                Linwood  MI           194   11      306          24:29     12:15/M
      30    Chael Hall                        Harrietta  MI         242   12      335          25:58     12:59/M
      31    Cody Heckman                                             61   14      365          27:45     13:53/M
      32    Trae Yuchasz                      Kawkawlin  MI         248   11      409          36:21     18:11/M

Female 11 to 15

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Ashlyn Nagel                      Bay City  MI          340   11       35          14:01      7:01/M
       2    Erin Hacker                       Kawkawlin  MI          55   14       38          14:06      7:03/M
       3    Emily Yoder                       Midland  MI           217   13       41          14:23      7:12/M
       4    Stacey Larouche                   Pinconning  MI        224   14       85          15:44      7:52/M
       5    Renee Brandenburg                 Sterling  MI           18   12      113          16:49      8:25/M
       6    Grace Swanson                     Ypsilanti  MI         841   15      119          16:56      8:28/M
       7    Sarah Truetken                    Mckinney  TX          202   13      124          17:00      8:30/M
       8    Jacci Bodrie                      Bay City  MI           12   11      132          17:23      8:42/M
       9    Shannon Kaczmarek                 Pinconning  MI         79   13      134          17:31      8:46/M
      10    Jenna Szafranski                  Linwood  MI           192   11      178          19:15      9:38/M
      11    Mackenzie Russell                 Midland  MI           162   13      180          19:19      9:40/M
      12    Nicolette Brown                   Midland  MI           256   12      182          19:23      9:42/M
      13    Faith Kuenker                     Bay City  MI           98   11      193          19:44      9:52/M
      14    Sydney Schultz                    Howell  MI            171   13      203          19:54      9:57/M
      15    Emma Priem                                              150   15      206          19:56      9:58/M
      16    Emma Vest                         Howell  MI            206   12      207          19:59     10:00/M
      17    Samantha Rush                     Oscoda  MI            159   14      223          20:32     10:16/M
      18    Faith Kinyon                      Gladwin  MI            86   12      254          21:57     10:59/M
      19    Toria Montgomery                  Auburn  MI            129   11      297          23:54     11:57/M
      20    Julia Faught                      Midland  MI           836   12      307          24:34     12:17/M
      21    Hannah Floyd                      Pinconning  MI        334   11      324          25:32     12:46/M
      22    Daphne Hine                       Pinconning  MI        265   13      337          25:59     13:00/M
      23    Katelyn Connelly                  Birch Run  MA          25   12      350          26:38     13:19/M
      24    Ryleigh Smith                     Battle Creek  MI     1122   11      360          27:21     13:41/M
      25    Amanda Marcott                    Pinconning  MI        301   13      368          27:50     13:55/M
      26    Jordan Nickel                     Pinconning  MI        302   13      369          27:50     13:55/M
      27    Ella Lindgren                     Midland  MI           110   12      375          28:23     14:12/M
      28    Kalee Cooper                      Pinconning  MI         26   13      392          31:11     15:36/M

Male 16 to 19

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Keegan Atherton                   West Branch  MI      1661   16        6          11:50      5:55/M
       2    Adam Kuczynski                    Bay City  MI         1525   16       39          14:17      7:09/M
       3    Mitchell Kennedy                  Bad Axe  MI           289   16       45          14:30      7:15/M
       4    Austin Gruszynski                 Pinconning  MI         53   16       46          14:31      7:16/M
       5    Joshua Waters                     West Branch  MI       260   17       59          14:56      7:28/M
       6    Hunter Burmeister                 Gladwin  MI           261   17       60          14:58      7:29/M
       7    Nathan Webb                       Wheeler  MI           262   18       71          15:25      7:43/M
       8    Lanoe Anderson                    Pinconning  MI        862   16       80          15:37      7:49/M
       9    Wayne Bersano                     Rhodes  MI             11   17       93          16:05      8:03/M
      10    Myles Grusnick                    Pinconning  MI       1654   19      103          16:30      8:15/M
      11    Levi Roy                          Bay City  MI          263   17      216          20:09     10:05/M
      12    Alexander Westendorf              Freeland  MI          210   17      260          22:17     11:09/M
      13    Forrest Hine                      Pinconning  MI        266   17      359          27:20     13:40/M

Female 16 to 19

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Sara Stanley                      Bentley  MI           300   18       81          15:38      7:49/M
       2    Kenedy Buczek                     Bay City  MI           21   16      149          18:08      9:04/M
       3    Lauren Morley                     Auburn  MI            131   17      150          18:08      9:04/M
       4    Garrett Russell                   Midland  MI           161   19      173          19:09      9:35/M
       5    Hazel Foster                      Chesterfld Twp  MI     46   19      176          19:13      9:37/M
       6    Erikah Ruegsegger                 Auburn  MI            270   16      218          20:15     10:08/M
       7    Emily Eymer                       Pinconning  MI         43   18      248          21:45     10:53/M
       8    Jessica Dodd                      Bentley  MI            37   16      339          26:06     13:03/M
       9    Alina Clayton                     Beaverton  MI         276   17      358          27:15     13:38/M
      10    Mahrissa Wise                     Bay City  MI          213   17      395          32:19     16:10/M
      11    Lauren Morley                     Standish  MI          339   17      405          33:57     16:59/M

Male 20 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Andrew Kuenker                    Bay City  MI          279   27        4          11:33      5:47/M
       2    Alex Williams                     Caro  MI             1548   28       13          12:34      6:17/M
       3    Sean Laclair                      Essexville  MI        319   21       29          13:52      6:56/M
       4    Douglas Kirkbride                 Bay City  MI           88   27       36          14:05      7:03/M
       5    Kyle Lee                          Bay City  MI          104   21       47          14:31      7:16/M
       6    Michael Grusnick                  Pinconning  MI        252   21       51          14:41      7:21/M
       7    Adam Kennedy                      Oscoda  MI            293   23       70          15:24      7:42/M
       8    Thomas Meumeyer                   Pinconning  MI        847   20       73          15:26      7:43/M
       9    Jacob Szeszulski                  Linwood  MI          1644   23       77          15:30      7:45/M
      10    James Bellor                      Linwood  MI           247   23       92          15:58      7:59/M
      11    Alex Bray                         Beaverton  MI         244   21       94          16:06      8:03/M
      12    Nathan Morford                    Madison  AL           130   20      100          16:15      8:08/M
      13    Bill Bellor                       Linwood  MI           246   29      106          16:36      8:18/M
      14    Derek Willliams                   Pinconning  MI        311   21      129          17:15      8:38/M
      15    James Vanochten                   Bentley  MI           228   29      131          17:21      8:41/M
      16    Isaac Roy                         Bay City  MI          264   20      147          18:05      9:03/M
      17    James West                        Linwood  MI           209   27      153          18:16      9:08/M
      18    Mark Sequin                       Bay City  MI          174   27      196          19:46      9:53/M
      19    Robert Howe                       Saginaw  MI            67   27      228          20:47     10:24/M
      20    Mike Lederer                      Bay City  MI          103   26      230          20:52     10:26/M

Female 20 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Cassie Williams                   Caro  MI             1549   27       30          13:52      6:56/M
       2    Jessica Sommerfield               Kingston  MI         1544   29       31          13:52      6:56/M
       3    Elizabeth Cojeen                  Bay City  MI         1508   25       40          14:22      7:11/M
       4    Stephanie Metevia                 Bay City  MI          124   29       63          15:02      7:31/M
       5    Carissa Schmidt                   Bentley  MI          1665   22       76          15:30      7:45/M
       6    Sabrina Vidalez                   Pinconning  MI        226   23       86          15:45      7:53/M
       7    Hanna Morrell                     West Branch  MI       132   22       90          15:51      7:56/M
       8    Emily Podgorniak                  Pinconning  MI       1651   21      101          16:16      8:08/M
       9    Kara McQuarter                    Pinconning  MI        230   23      111          16:47      8:24/M
      10    Karen Reasoner                    Walled Lake  MI      1538   29      117          16:53      8:27/M
      11    Lindsey Fleming                   Bay City  MI           45   25      126          17:10      8:35/M
      12    Abby Lerner                       Midland  MI           107   22      133          17:29      8:45/M
      13    Danielle Steep                    West Branch  MI       187   24      136          17:43      8:52/M
      14    Courtney Bowker                   Essexville  MI       1688   25      142          17:55      8:58/M
      15    Rebecca Bricker                   Auburn  MI            848   26      143          17:59      9:00/M
      16    Lexi Brewer                       Sterling  MI          332   28      156          18:20      9:10/M
      17    Danielle Cragg                                           35   22      195          19:46      9:53/M
      18    Abigail Short                     Bay City  MI          177   20      199          19:51      9:56/M
      19    Britney Pudvan                    Auburn  MI            322   21      201          19:52      9:56/M
      20    Amanda Casler                     Pinconning  MI        842   21      220          20:18     10:09/M
      21    Sabrina Tomlinson                 West Branch  MI       198   22      226          20:43     10:22/M
      22    Kristie Shelson                   Pinconning  MI        176   26      229          20:48     10:24/M
      23    Jamie Cote'                       Bay City  MI           28   28      231          20:53     10:27/M
      24    Jean Nix                          Alpena  MI            308   29      232          20:53     10:27/M
      25    Doni Kolb                         Linwood  MI            91   24      239          21:27     10:44/M
      26    Kayla Hausler                     Saint Helen  MI       316   20      243          21:30     10:45/M
      27    Alexandra Petitti                 Midland  MI          1534   23      251          21:53     10:57/M
      28    Kaylee Zapata                     Davison  MI           219   25      257          21:59     11:00/M
      29    Shana Musselman                   Midland  MI           133   24      283          23:20     11:40/M
      30    Heather Bowen                     Midland  MI            17   21      284          23:20     11:40/M
      31    Bernadette West                   Linwood  MI           208   29      285          23:24     11:42/M
      32    Amber Mezey                       Standish  MI          857   29      292          23:50     11:55/M
      33    Laura Miller                      Birch Run  MI        1533   23      319          25:03     12:32/M
      34    Janelle Kent                      Omer  MI               83   25      340          26:08     13:04/M
      35    Kacie Hugo                        Midland  MI            68   26      361          27:22     13:41/M
      36    Courtney Maxson                   Bay City  MI          118   28      406          35:52     17:56/M
      37    Keri Ott                          Pinconning  MI        141   29      412          37:10     18:35/M

Male 30 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Christopher Szeszulski            Midland  MI          1667   36        5          11:35      5:48/M
       2    Will Clark                        Essexville  MI       1689   30       16          12:50      6:25/M
       3    Benjamin Ryff                     Bay City  MI          838   34       18          13:08      6:34/M
       4    Matt Roxalty                      Midland  MI          1693   32       19          13:11      6:36/M
       5    Gabriel Fall                      Vassar  MI           1514   37       24          13:31      6:46/M
       6    Kenneth Wynne                     Essexville  MI       1692   38       25          13:41      6:51/M
       7    Jeremy Boggs                      Bay City  MI           16   31       27          13:44      6:52/M
       8    Eddie Wendling                    Essexville  MI        324   34       33          13:56      6:58/M
       9    Rudy Zapata                       Davison  MI           220   35       37          14:06      7:03/M
      10    Brian Shelson                     Clawson  MI          1543   31       52          14:41      7:21/M
      11    Mike Klosowski                    Pigeon  MI           1524   32       53          14:41      7:21/M
      12    Steve MacHucis                    Alpena  MI            309   36       68          15:19      7:40/M
      13    Shawn Seegobin                    Saginaw  MI          1542   36       74          15:26      7:43/M
      14    Jason Eigner                      Reese  MI              40   35       83          15:41      7:51/M
      15    Allen Krevinghaus                 Bentley  MI            92   33       99          16:14      8:07/M
      16    Joseph Pyszora                    West Branch  MI      1536   33      108          16:43      8:22/M
      17    Ralph Lopez                       Standish  MI          112   32      115          16:52      8:26/M
      18    Robert Clark                      Hemlock  MI          1507   30      116          16:53      8:27/M
      19    Jamie Lindsey                     Flint  MI             283   34      125          17:09      8:35/M
      20    Dirk Brewer                       Sterling  MI          333   30      128          17:13      8:37/M
      21    Paul Hoisington                   Bay City  MI          274   33      145          18:03      9:02/M
      22    Adam Szymczak                     Plymouth  MI          195   35      164          18:39      9:20/M
      23    Jeff Searfoss                     Alger  MI             172   39      174          19:11      9:36/M
      24    Michael Jacques                   Pinconning  MI        232   37      185          19:24      9:42/M
      25    Scott Harrison                    Auburn  MI           1520   36      209          19:59     10:00/M
      26    Tony Smerdon                      Midland  MI           180   33      215          20:09     10:05/M
      27    Jason Stefaniak                   Bay City  MI          188   32      217          20:10     10:05/M
      28    Chad Howard                       Midland  MI           861   35      235          21:06     10:33/M
      29    Joel Jones                        Millington  MI         77   34      261          22:19     11:10/M
      30    Jeff Van Camp                     Grand Blanc  MI       204   39      268          22:38     11:19/M
      31    Russell Schalk                    Sterling  MI          164   37      276          22:56     11:28/M
      32    Greg Lietzow                      Sanford  MI          1527   35      302          24:16     12:08/M
      33    Sean Hagey                        Brown City  MI         59   37      346          26:13     13:07/M
      34    Jason Chaesny                     Pinconning  MI         23   32      385          29:02     14:31/M

Female 30 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Erin Voughtaling                  Saginaw  MI          1781   33       55          14:46      7:23/M
       2    Erin Royalty                      Midland  MI          1694   34       57          14:49      7:25/M
       3    Lisa Nagel                        Bay City  MI          834   37       58          14:55      7:28/M
       4    Jayben Bodrie                     Bay City  MI         1505   35       65          15:12      7:36/M
       5    Heidi Miller                      Saginaw  MI          1532   38       69          15:24      7:42/M
       6    Denise Anaya                      Bay City  MI            4   31       91          15:53      7:57/M
       7    Jenny Buhl-Hagey                  Brown City  MI         22   36      121          16:57      8:29/M
       8    Chanda Ruff                       Bay City  MI          839   34      127          17:10      8:35/M
       9    Mindi Hannon                      Saginaw  MI          1518   31      130          17:16      8:38/M
      10    Heather Wahl                      Essexville  MI        314   32      138          17:46      8:53/M
      11    Courtney Starke                   St. Charles  MI       183   38      140          17:48      8:54/M
      12    Jenny Meylan                      Kawkawlin  MI         127   33      159          18:30      9:15/M
      13    Christie Donahue                  Pinconning  MI         39   36      160          18:34      9:17/M
      14    Heidi Scales                      Midland  MI           277   30      163          18:39      9:20/M
      15    Gina Szymczak                     Plymouth  MI          196   36      165          18:45      9:23/M
      16    Beth Ramseyer                     Bay City  MI         1537   33      198          19:50      9:55/M
      17    Jamie Lopez                                             111   30      202          19:53      9:57/M
      18    Jennifer Krevinghaus              Bentley  MI            95   33      205          19:55      9:58/M
      19    Jillion Shoultes                  Bentley  MI           179   35      210          20:00     10:00/M
      20    Jill Harrison                     Auburn  MI           1519   35      211          20:01     10:01/M
      21    Holly Tenorio                     Durand  MI           1696   34      245          21:44     10:52/M
      22    Christy Slocum                    Kawkawlin  MI        1697   35      246          21:45     10:53/M
      23    Lynn Fox                          Clio  MI               47   32      247          21:45     10:53/M
      24    Tina Meyer                        Pinconning  MI        126   33      255          21:57     10:59/M
      25    Jennifer Krzyzaniak               Pinconning  MI        243   34      274          22:52     11:26/M
      26    Joslyn Chulski                    Midland  MI            24   33      275          22:55     11:28/M
      27    Stacy Koskinen                    Birch Run  MI         335   35      286          23:29     11:45/M
      28    Katie Grzegorczyk                 Pinconning  MI       1517   33      290          23:40     11:50/M
      29    Stacy Ratajczak                   Bay City  MI          153   38      294          23:50     11:55/M
      30    Kristen Mangino                   Midland  MI           116   34      298          23:59     12:00/M
      31    Christine Westendorf              Freeland  MI          211   35      301          24:14     12:07/M
      32    Keri Laczko                       Sterling  MI          845   34      305          24:25     12:13/M
      33    Kelsea Lane                       Bay City  MI         1526   30      308          24:40     12:20/M
      34    Karen Symborski                   Pinconning  MI        191   31      322          25:24     12:42/M
      35    Donna Faught                      Midland  MI           835   39      323          25:31     12:46/M
      36    Kelly Smith                       Battle Creek  MI      182   36      325          25:34     12:47/M
      37    Sarah Albee                       Midland  MI             3   32      326          25:38     12:49/M
      38    Wendy Kohlmann                    Clinton Twp  MI        90   39      327          25:38     12:49/M
      39    Sheila Hugo                       Kawkawlin  MI          69   39      329          25:49     12:55/M
      40    Shaye Cousineau                   Linwood  MI            31   35      333          25:56     12:58/M
      41    Amanda Charbonneau                Bay City  MI          328   32      334          25:57     12:59/M
      42    Valerie Lieber                    Bay City  MI          108   34      351          26:40     13:20/M
      43    Patricia Mili                     Midland  MI           236   34      354          26:43     13:22/M
      44    Stasi Schlenker                   Saginaw  MI          1541   37      362          27:39     13:50/M
      45    Brooke Pieschke                   Saginaw  MI          1535   31      363          27:39     13:50/M
      46    Sonia Parent                      Ypsilanti  MI         145   38      370          27:58     13:59/M
      47    Laura McLaughlin                  Midland  MI           122   37      376          28:24     14:12/M
      48    Lisa Floyd                        Pinconning  MI        336   35      377          28:29     14:15/M
      49    Katie Jones                       Millington  MI         78   33      382          29:00     14:30/M
      50    Heather Jones                     Lapeer  MI             76   34      383          29:00     14:30/M
      51    Kristi Brown                      Midland  MI           253   39      387          29:39     14:50/M
      52    Kristin Ott                       Birch Run  MI         142   35      389          30:29     15:15/M
      53    Katie Stefaniak                   Bay City  MI          189   30      390          30:44     15:22/M
      54    Michelle Manko                    Columbus  OH          117   32      397          32:27     16:14/M
      55    Holly Brandt                      Midland  MI            19   31      398          32:27     16:14/M
      56    Amanda Smith                      Auburn  MI            181   30      399          32:28     16:14/M
      57    Deanna Campbell                   Midland  MI           259   38      402          33:23     16:42/M
      58    Lacie Steelmon                    Howell  MI            184   37      403          33:23     16:42/M

Male 40 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jeffrey Wardell                   Fremont  MI          1682   48       15          12:44      6:22/M
       2    Ian Montgomery                    Auburn  MI            128   43       17          12:51      6:26/M
       3    Tim Fouchia                       Bentley  MI          1676   43       49          14:34      7:17/M
       4    Chris Theisen                     Warren  MI           1545   40       50          14:35      7:18/M
       5    Richard Haas                      Pinconning  MI       1678   49       56          14:49      7:25/M
       6    Ed Yaworski                       Essexville  MI        330   42       64          15:06      7:33/M
       7    Jeff Yoder                        Midland  MI           218   43       79          15:36      7:48/M
       8    Tom Close                         Waterford  MI        1650   45       87          15:47      7:54/M
       9    Carmi Edwards                     Linden  MI           1512   45       95          16:06      8:03/M
      10    Bill Morand                       Pinconning  MI        222   46      105          16:34      8:17/M
      11    Mark Szymczak                     Mt. Pleasant  MI      197   45      120          16:57      8:29/M
      12    Vincent Mathews                   Midland  MI          1531   48      137          17:44      8:52/M
      13    Tom Norfleet                      Kawkawlin  MI         139   43      152          18:14      9:07/M
      14    Bobby Laughton                    Pinconning  MI        225   40      158          18:28      9:14/M
      15    Jeff Rush                         Oscoda  MI            157   42      172          19:07      9:34/M
      16    Steve Banks                       Bay City  MI            6   46      179          19:19      9:40/M
      17    Dave Williams                     Pinconning  MI        312   44      189          19:42      9:51/M
      18    Brian Herek                       Bay City  MI          338   41      192          19:43      9:52/M
      19    John Truetken                     Mckinney  TX          200   47      200          19:52      9:56/M
      20    Jason Jones                       Linwood  MI           233   40      204          19:55      9:58/M
      21    Keith Kinyon                      Gladwin  MI            87   46      253          21:56     10:58/M
      22    Steve Kennedy                     Oscoda  MI            292   47      278          23:02     11:31/M
      23    Jon Kohlmann                      Clinton Twp  MI        89   47      282          23:16     11:38/M
      24    John Kennedy                      Bad Axe  MI           290   45      316          24:55     12:28/M
      25    Jim Bodrie                        Bay City  MI           13   48      356          26:59     13:30/M
      26    Christopher Coventry              Midland  MI            33   41      381          28:55     14:28/M

Female 40 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Debra Hilyard                     Omer  MI                1   43       75          15:26      7:43/M
       2    Ann Gasta                         Bay City  MI         1515   48       84          15:43      7:52/M
       3    Kristi Jeske                                             73   42      141          17:50      8:55/M
       4    Katherine Cottrell-Donahue        Sterling  MI           29   41      161          18:34      9:17/M
       5    Christine Laclair                 Bay City  MI          317   45      166          18:50      9:25/M
       6    Debra Williams                    Pinconning  MI        313   42      169          18:58      9:29/M
       7    Monika Estrada                    Linwood  MI            42   41      175          19:12      9:36/M
       8    Dawn Davidson                     Pinconning  MI         36   47      181          19:20      9:40/M
       9    Wendy Szafranski                  Linwood  MI           193   43      186          19:29      9:45/M
      10    Lisa Fisher                       Saint Johns  MI       844   45      188          19:41      9:51/M
      11    Lane Freeburn                     Pinconning  MI        855   42      194          19:46      9:53/M
      12    Brenda Linzner                    Pinconning  MI        849   48      214          20:06     10:03/M
      13    Melinda Howard                    Pinconning  MI        843   49      222          20:32     10:16/M
      14    Kay Ahler                         Auburn  MI              2   47      227          20:44     10:22/M
      15    Leeanne Schultz                                         169   43      233          20:57     10:29/M
      16    Janel Norfleet                    Kawkawlin  MI         138   43      242          21:29     10:45/M
      17    Tammy Rush                        Oscoda  MI            160   43      252          21:55     10:58/M
      18    Carol Kuenker                     Bay City  MI           97   42      263          22:23     11:12/M
      19    Traci Panzner                     Bay City  MI          295   43      271          22:44     11:22/M
      20    Nicole Dubay                      Warren  MI           1511   40      296          23:54     11:57/M
      21    Jennifer Doyle                    Saginaw  MI           240   42      303          24:22     12:11/M
      22    Artith Murphy                     Midland  MI           306   47      320          25:03     12:32/M
      23    Tracey Herek                      Bay City  MI           65   40      332          25:51     12:56/M
      24    Jennifer Gildenstern              Midland  MI            48   40      353          26:41     13:21/M
      25    Missy Heckman                     Rhodes  MI             62   44      364          27:45     13:53/M
      26    Stacy Dodd                        Big Rapids  MI         38   41      366          27:45     13:53/M
      27    Theresa Coventry                  Midland  MI            34   47      380          28:52     14:26/M
      28    Fay Nickel                        Pinconning  MI        303   48      384          29:00     14:30/M
      29    Corey McClelland                  Mount Clemens  MI     121   40      400          32:55     16:28/M
      30    Wendy Magnus                      Marysville  MI        115   42      401          32:55     16:28/M

Male 50 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Chuck Hilyand                     Omer  MI              288   56       32          13:53      6:57/M
       2    Reed Swanson                      Ypsilanti  MI        1690   53       62          14:59      7:30/M
       3    Stu Allen                         Davison  MI          1502   53       78          15:33      7:47/M
       4    Timm Richardson                   Midland  MI           854   52      114          16:51      8:26/M
       5    Thomas Delgado                    Flint  MI            1510   56      135          17:36      8:48/M
       6    Fred Gruszynski                   Pinconning  MI         54   55      151          18:12      9:06/M
       7    Michael L Imig                    Lapeer  MI            298   59      154          18:19      9:10/M
       8    David Novak                       Merrill  MI           140   55      249          21:45     10:53/M
       9    Terrence Hoisington               Midland  MI            66   54      259          22:15     11:08/M
      10    Michael Laclair                   Bay City  MI          318   50      279          23:08     11:34/M
      11    Stewart Wood                      Midland  MI           215   52      287          23:29     11:45/M
      12    Vaughn Hunter                     Pinconning  MI         71   59      291          23:43     11:52/M

Female 50 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Teresa Martin                     Freeland  MI         1530   53       67          15:16      7:38/M
       2    Sheila Allen                      Davison  MI          1501   50      107          16:38      8:19/M
       3    Sue Imig                          Lapeer  MI           1522   55      155          18:19      9:10/M
       4    Nancy McCartney                   Essexville  MI        120   55      162          18:38      9:19/M
       5    Holli Porterfield                 Bay City  MI          255   51      219          20:17     10:09/M
       6    Vicki Wood                        Midland  MI           216   55      224          20:38     10:19/M
       7    Joyce Priem                       Saginaw  MI           151   51      238          21:25     10:43/M
       8    Kelly Searfoss                    Alger  MI             173   52      250          21:47     10:54/M
       9    Mary Joan Truetken                Mckinney  TX          201   52      265          22:36     11:18/M
      10    Phyllis Kaya                      Midland  MI            82   52      270          22:43     11:22/M
      11    Terrilynn Hiben                   Lupton  MI            320   59      312          24:47     12:24/M
      12    Lynette Heilein                                        1521   56      315          24:52     12:26/M
      13    Mary Wolcoszyn                    Macomb  MI            297   58      317          24:59     12:30/M
      14    Vicky Aton                                                5   55      318          25:01     12:31/M
      15    Kathy Kerbleski                   Bay City  MI           84   55      321          25:06     12:33/M
      16    Julie Trombley                    Standish  MI          199   51      338          26:01     13:01/M
      17    Frances Bedolla                   Midland  MI             7   54      357          27:11     13:36/M
      18    Teri Meisel                       Auburn  MI            123   57      367          27:46     13:53/M
      19    Jamie Rooker                      Bay City  MI          156   52      374          28:18     14:09/M
      20    Janet Ott                         Pinconning  MI        296   59      378          28:46     14:23/M

Male 60 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Frank Johnson                     Saginaw  MI          1523   61      110          16:45      8:23/M
       2    Rouen Hus                         Pinconning  MI        859   64      112          16:47      8:24/M
       3    Sam MacHulis                      Alpena  MI            114   64      167          18:52      9:26/M
       4    Paul Westberg                     Oscoda  MI            337   65      177          19:14      9:37/M
       5    David Vanderpool                  Walled Lake  MI       291   61      264          22:36     11:18/M
       6    Karl Buhl                         Deckerville  MI       272   64      281          23:12     11:36/M
       7    Gary Osborn                       Frankenmuth  MI       323   63      394          31:57     15:59/M

Female 60 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Joanne Buhl                       Deckerville  MI       271   63      280          23:12     11:36/M
       2    Brenda Johnson                    Pinconning  MI         75   62      313          24:49     12:25/M
       3    Sharon Wilson                     Bay City  MI          853   69      314          24:52     12:26/M
       4    Barb MacHulis                     Alpena  MI            113   61      372          27:58     13:59/M
       5    Diane Gomez                       Saginaw  MI            49   62      393          31:38     15:49/M

Male 70 & up

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Leonard Block                     Bay City  MI         1504   71      144          18:00      9:00/M
       2    Art Ketelhut                      Prudenville  MI        85   81      234          20:58     10:29/M
       3    Lanny Jezowski                    Midland  MI            74   71      256          21:58     10:59/M

Female 70 & up

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Rebecca Wieland                   Midland  MI           212   70      221          20:21     10:11/M